Blog


Některé z našich zážitků jsme zachytili i písemně.

Yuliya a Matyáš na Mistrovství ČR v autostopu

Yuliya a Matyáš obsadili krásné druhé místo.


Bezprostřední dojmy z Camina

Níže předkládám své dojmy z Camina tak, jak jsem je zachytil přímo během putování.


Jak se na naše Camino dívali ostatní?

Jelikož se rádi chválíme, rozhodli jsme se pochválit tím, jak naši cestu vnímali lidé, kteří nás sledovali živě online.


Naše Camino 2016

Několik fotek zachycujících naši pouť ze Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiaga de Compostely, kterou jsme uskutečnili v létě 2016.


Přípravy na Camino de Santiago

Aneb co všechno jsme museli udělat přede dnem 16. 7. 2016


Írán VI: Loučíme se

Kapitola, z podstatné části grafická, ve které je možné kromě fotek, které se nevešly do předchozích článků, nalézt i informace o naší návštěvě Tabrízu (v němž Jano utopil telefon v záchodě), cestě zpátky do Turecka a návštěvě Istanbulu


Kyrgyzstán pohledem fotografa

Michal, Jano a Martin sa v roku 2015 odhodlali preskúmať Kirgizsko (Kyrgyzstán). Vnútrozemský štát v strednej Ázii hraničiaci s Čínou, Kazachstanom, Tadžikistanom a Uzbekistanom.


Írán V: Isfahán, Shiraz, Yazd

Kapitola, v níž se píše o Isfahánu, Shirazu, Yazdu, Persepolisu, bazarech, taxících, vizitkách, poštovních službách a pivě.


Írán IV: Damávand

Kapitola popisující naši snahu o zdolání Damávandu.


Írán III: Turecko-íránské hranice – Bazargan – Maku – Teherán

Kapitola pojednávající o povinnosti žen nosit šátek, o íránské měně a o tom, jak jsme se ve dnech 6. a 7. září 2014 dostali od hranic přes Bazargan a Maku až do Teheránu.


Írán II: „No visa today, come back tomorrow!“

Kapitola, v níž je krátce pojednáno o tom, jak jsme ve dnech 3. září až 6. září 2014 vyřídili víza a překročili hranice Íránu a o tom, jak se dle našeho pohledu Íránci dívají na sjednávání cen.


Írán I: Brno – Istanbul

Kapitola, v níž je popsána naše příprava na cestu do Íránu a nejdůležitější krok cesty, tedy ten první, který nás z Brna zavedl přes Budapešť až do Istanbulu.


Autostopem po severní Albánii

V srpnu 2013 jsem společně s Matúšem, Martinem, Michalem, Yuliyí, Janem a Chickem procestoval autostopem část Černé hory a Albánie.


El Camino de Santiago

Santiago de Compostela je miestom, ktoré navštevujú pútnici z celého sveta. Niektorí hľadajú Boha, iní pokoj a možnosť popremýšľať o svojom živote, ďalší si chcú len pozrieť krásy Španielska, prírodu, spoznať kultúru a miestnych ľudí. Nech už je cieľ týchto ľudí akýkoľvek, jedno ich spojuje - cesta, po ktorej všetci každodenne kráčajú.


V červeno bielom víre osláv Sanfermines

Telefón už znovu začal vibrovať. Rýchlo som ho vytiahol z vrecka a bleskovo preletel blikajúcu správu od Jana: Kde ste a kedy budete v Pamplone?